Wybór odpowiednich mebli do garażu

Każdy fan majsterkowania zaczyna gromadzić w garażu potrzebny do tego sprzęt. Z czasem, gdy kolekcja się powiększa, należy zastanowić się nad sposobem przechowywania wszystkich rzeczy. Poza narzędziami, w garażach często przechowywane są sprzęty ogrodnicze lub rowery. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń znacznie przyspieszy późniejszą pracę i odnalezienie tego, co w danym momencie potrzebujemy.

Jak zagospodarować przestrzeń w garażu?

regał do garażuPrzede wszystkim należy wziąć pod uwagę wolne miejsce, jakim dysponujemy, jaki sprzęt posiadamy i do czego jest on wykorzystywany. W przypadku małych garaży sprawa jest utrudniona – najczęściej możliwe jest wykorzystanie półek wiszących, haków, czy tablic, na których można zamontować narzędzia. Jeśli mamy do dyspozycji większe przestrzenie, warto znaleźć miejsce na regał magazynowy. Jaki jest najlepszy regał do garażu? Najtańszy jest regał drewniany, jednak ten wykonany z metalu jest dużo bardziej wytrzymały. Jest również bardziej odporny na wilgoć i zmiany temperatur, na które jest narażony. Podczas podejmowania decyzji należy zastanowić się nad możliwościami finansowymi i potrzebami w zakresie udźwigu półek, czy wytrzymałości na trudniejsze warunki.  Warto zaopatrzyć się w różnej wielkości pojemniki i skrzynie, w których będziemy przechowywać sprzęt i różne akcesoria. Narzędzia można powiesić na specjalnie przygotowanych tablicach oraz hakach nad stołem do majsterkowania.

Aranżacja garażu nie musi być droga – można wykorzystać stare meble i pojemniki, samemu wykonać tablice na narzędzia z materiałów dostępnych w hurtowniach. Można w nich za nieduże pieniądze zakupić również regały i półki do magazynowania, czy haki, na których z pomyślnością można powiesić rowery lub sprzęt ogrodniczy.