endokrynolog

Wybór odpowiedniego endokrynologa

W życiu wiele razy stajemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego lekarza specjalizującego się w danej dziedzinie. Dzieje się tak zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Często różnego rodzaju schorzenia wykrywane są przez przypadek, lub w czasie rutynowego badania np. wykonywanego w ramach medycyny pracy.

Endokrynolog to ważny lekarz, szczególnie dla kobiet

endokrynologSzukając dobrego lekarza liczymy na fachowe porady, odpowiednią diagnozę, a przede wszystkim – skuteczne leczenie naszych dolegliwości. Poszukiwania mogą trwać długo i wielu pacjentów odwiedza kilku lekarzy pod rząd, celem uzyskania poprawnej diagnozy. Niekiedy leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów i niestety poszukiwania trzeba rozpocząć od początku. Jak uniknąć pomyłki? Każdy specjalista ginekolog posiada własny profil na portalach społecznościowych, w których pacjenci mogą wystawiać komentarze i oceny ostatniej wizyty. W Łodzi do najlepiej ocenianych lekarzy ustawiają się długie kolejki i na wolny termin trzeba czekać bardzo długo. Do specjalisty musimy mieć zaufanie, więc jeśli po pierwszej wizycie pojawiają się wątpliwości co do schematu leczenia, czy przepisanych leków, nie warto zwlekać ze zmianą lekarza. Endokrynolog powinien dokładnie wytłumaczyć specyfikę schorzenia i plan postępowania w przypadku braku efektów. Kardiolog poza przepisanymi lekami zwraca uwagę na zdrowy styl życia, ruch oraz prawidłową dietę. Jeśli nie otrzymujemy takich wskazówek, powinniśmy poszukać kogoś innego. Kompleksowy wywiad przeprowadzony przed wypisaniem recepty to podstawa. Jeśli lekarz nie zrobi tego, mamy pełne prawo czuć się zaniepokojeni.

Warto rozmawiać ze znajomymi – może ktoś z najbliższego otoczenia przeżywał podobne kłopoty i doradzi dobrego specjalistę. Opinie w internecie także mogą być brane pod uwagę.