Wykorzystanie kopert bąbelkowych w sprzedaży wysyłkowej

W ostatnim czasie znalazłem sobie nową, dobrą i łatwą pracę w okolicy. Do tej pory pracowałem w firmie handlowo usługowej, ale nawał pracy w takim miejscu jest ogromny. Dlatego też,  gdy tylko nadarzyła się lepsza oferta, od razu zrezygnowałem z dotychczasowej pracy. W firmie, która mnie zatrudniła, pracuję jako osoba, która pakuje i adresuje paczki.

Jak zadbać o bezpieczeństwo przesyłki?

niedrogie koperty bąbelkoweNiby sama praca wydała się nudna i monotonna, jednak jak się później dowiedziałem, było sporo osób zainteresowanych oferowanymi przeze mnie usługami. Oczywiście przy pakowaniu paczek trzeba było pamiętać nie tylko o tym, by paczka zgadzała się z zamówieniem, ale dodatkowo trzeba było ją szczelnie i dobrze zabezpieczyć. W tym celu najczęściej używane są wypełniacze w postaci folii bąbelkowej. Folia ta posiada wielu amatorów, którzy bardzo chętnie korzystają daru, jakim są wypełnione powietrzem bąbelki. Strzelanie folią to ulubione zajęcie nie tylko dzieci, ale także dość sporej ilości osób dorosłych. Jednak w przypadku, gdy musimy zapakować sporą ilość przesyłek, zwłaszcza tych o mniejszych gabarytach, owijanie ich folią bąbelkową wydaje się zbyt pracochłonne. Istnieje zatem jeszcze jeden bardzo prosty i przyjemny proces, który nie wymaga specjalnego wypełniania wnętrz paczek folią. Są to niedrogie koperty bąbelkowe, najczęściej sprzedawane na  poczcie.  Łączą one w sobie wygodę, mniejszą cenę i łatwiejsze pakowanie drobnych elementów.  Nie musimy niczego owijać, zabezpieczać czy specjalnie opakowywać. W takim przypadku dostajemy gotową specjalną kopertę, w której jest już wyłożona folia bąbelkowa, a naszym zadaniem jest jedynie wypełnienie jej naszymi przedmiotami, zaklejenie oraz wysłać.

Pakowanie paczek wbrew pozorom jest pracą przyjemną, lecz jak wszędzie istnieją sposoby, by tę pracę sobie ułatwić. Nie ma już potrzeby owijania drobnych elementów w folię – wystarczy zakupić specjalną kopertę. No i przede wszystkim nie ma ryzyka, że pracownicy wystrzelają w folii wszystkie wypełnione powietrzem bąbelki!