Wysoka jakość aktywnych wózków

 

Mój kolega, z którym chodziłam do szkoły podstawowej jakiś czas temu przeszedł bardzo poważny wypadek. Wtedy najważniejsze było to, że go przeżył. Jednak obrażenia jego były na tyle poważne, że okazało się, że nigdy już nie będzie chodził.

Kolega ma aktywny wózek inwalidzki kupiony przez internet

aktywne wózki inwalidzkie sklep onlineDla młodego chłopca, który do tej pory był bardzo aktywny fizycznie był to prawdziwy cios. Imponowało mi to, że gdy już wyszedł ze szpitala postanowił się nie poddawać i starał się żyć tak jak wcześniej chociaż nie było to oczywiście łatwe. Zresztą na początku miał taki jakiś stary wózek, który go ograniczał. Za wszelką cenę chciał mieć taki, którym będzie mu łatwiej się poruszać. I po kilku miesiącach udało się najbliższej rodzinie zebrać odpowiednią kwotę i zamówić dla niego inne, bardziej nowoczesne urządzenie. Jemu podobały się aktywne wózki inwalidzkie sklep online i taki też dostał. Rodzice kolegi zamówili go przez internet bo było to tam po prostu tańsze. Zresztą tam też był dużo większy wybór wózków aktywnych niż w sklepach stacjonarnych. Kolega gdy go dostał był zadowolony. Mógł robić teraz na nim wszystko co tylko chciał. Konstrukcja tego sprzętu była lżejsza i ogólnie było mu się łatwiej na nim poruszać. Wcześniej przed wypadkiem kolega uwielbiał grać w koszykówkę. I teraz nie zamierzał z tego rezygnować. Okazało się bowiem, że w naszym mieście jest drużyna, w której są osoby na wózkach inwalidzkich i kolega do nich dołączył. Nie musiał więc rezygnować ze swojej pasji.

Dziś ze swoją drużyną wygrywają różne turnieje. I pewnie nie byłoby na to większych szans gdyby nie to, że kolega dostał to nowe urządzenie. Jednak na takim sprzęcie można i tańczyć i grać w piłkę a i uprawiać wiele innych dyscyplin sportu. Mimo niepełnosprawności prowadzi normalne życie.