Wytrzymałe siatki balkonowe

Posiadanie balkonu jest marzeniem wielu mieszkańców starych kamienic czy bloków. Jednak nie tylko oni lubią na nich spędzać czas, bo także liczne ptactwo lubuje się w przesiadywaniu na nich lub nawet zakładaniu na nich swoich gniazd.

W czym pomagają siatki balkonowe? 

praktyczne siatki balkonoweZ pewnością wiosną i latem bardzo miło jest spędzać czas na balkonie, który może być udekorowany kwiatami. Oczywiście trzeba go systematycznie czyścić, gdyż jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, ale nie tylko. Przede wszystkim na balkonach lubią przesiadywać gołębie, które należą do bardzo hałaśliwych i dość brudnych ptaków. Wielu posiadaczy balkonów niemalże codziennie zmaga się z ptakami, które notorycznie siedzą na poręczach, parapetach czy posadzkach balkonów i zanieczyszczają ich powierzchnię. Do tego dochodzi jeszcze ciągłe gruchanie, które zakłóca ciszę i spokój mieszkańcom. Można się ich pozbyć, ale trzeba to zrobić w skuteczny sposób. Nie da się codziennie ich straszyć, gdyż następnego dnia, a nawet tego samego, powrócą. Praktyczne siatki balkonowe są idealnym rozwiązaniem, gdyż zapewniają stu procentową skuteczność i są niewidoczne. Montuje się je bezpośrednio do elewacji przy pomocy specjalnych zaczepów, które przykleja się do płaskich powierzchni. Również można wykorzystać elementy konstrukcji balkonu, żeby lepiej przymocować siatkę. W sprzedaży znajdziemy siatki z oczkami o różnej średnicy, dzięki czemu żaden, nawet najmniejszy ptaszek się nie przeciśnie. Są one wykonane z trwałego tworzywa, które odporne jest na mróz i wilgoć.

Nie każdy chce montować na parapecie, poręczy czy płytkach balkonowych odstające na kilka centymetrów kolce, a siatka jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo jest tak cienka, że prawie jej nie widać, a więc nie psuje aranżacji.