Zaawansowany kurs pilotów dronów

Wyspecjalizowane drony nie są standardowymi maszynami i bardzo często posiadają układy sterowania różniące się od modeli rekreacyjnych. Do ich sprawnego kontrolowania potrzeba więc zgoła innych umiejętności niż w przypadku sprzętu używanego wyłącznie rozrywkowo, tudzież zawodowo w ograniczonym stopniu.

Szkolenia pilotów dronów zaawansowanych

szkolenia dronOwe drony służą niemal wyłącznie do celów zawodowych, dlatego do ich pilotowania niezbędne jest odbycie szkolenia, umożliwiającego zdobycie certyfikatu operatora drona. Standardowe kursy, przeznaczone dla amatorskich pilotów zazwyczaj nie są wystarczające by w dużym stopniu poznać możliwości zaawansowanych dronów transportowych czy specjalistycznych, dlatego też piloci takowych maszyn wybierają kursy dla operatorów doświadczonych. Używany do takiego szkolenia dron jest bowiem jedną z maszyn specjalistycznych, najczęściej transportowych, dlatego też piloci mogą zapoznać się od razu z metodami sterowania i wszelkimi funkcjami maszyny już na samym kursie. Materiał szkolenia również różni się od tego wykładanego na standardowym kursie pilota dronów, gdyż zawiera znacznie więcej technicznych zagadnień, związanych z obsługą bardzo zaawansowanego systemu sterowania oraz kontroli autonomicznych funkcji drona.

Cały program skierowany jest przede wszystkim na wykorzystanie bezzałogowego pojazdu latającego zawodowo, więc przez wielu profesjonalnych operatorów uznawany jest za znacznie przydatniejszy niż amatorski kurs, przeznaczony głównie dla młodych, niedoświadczonych użytkowników dronów. Kursy zaawansowane prowadzone są w najbardziej renomowanych ośrodkach szkoleniowych, a po ich ukończeniu możliwe jest otrzymanie certyfikatu operatora drona, lub też specjalisty pilotażu maszyn bezzałogowych.