Zajęcia dotyczące sprężarek śrubowych

Zacznę od tego, że jestem jednym z uczniów trzeciej klasy technikum, które znajduje się w Poznaniu. Generalnie rzecz biorąc poszedłem do technikum, gdyż bardzo chcę mieć jakiś zawód, a ponadto również mieć możliwość przystąpienia do matury i dostania się na wymarzone studia na jeden z kierunków na Politechnice Poznańskiej.

Sprężarki śrubowe w praktyce

sprężarki śruboweGeneralnie w moim technikum, jest praktycznie jak w każdej szkole. Zdarzają się zarówno fajne, jak i beznadziejne zajęcia. Zdecydowaną większość, jak się domyślacie stanowią bezsensowne zajęcia, które są prowadzone przez osoby, które kompletnie nie mają pojęcia o tym co mówią, albo są jeszcze bardziej znudzone zajęciami, niż my czyli uczniowie i tylko czekają kiedy minie te czterdzieści pięć minut zajęć. W ostatnim czasie jednakże mieliśmy w szkole takie dodatkowe zajęcia, które dotyczą różnego rodzaju sprężarek śrubowych. Na początku powiem szczerze, że zarówno ja, jak i moi koledzy z klasy nie mieliśmy ochoty iść na te zajęcia, ale z racji tego, że były one obowiązkowe, to musieliśmy się pojawić. Prowadził je Pan, który Poznaniu prowadzi swój własny serwis sprężarek śrubowych. Powiem wam szczerze, że te zajęcia, to były zdecydowanie najgenialniejsze zajęcia, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Na początku ten Pan prowadzący powiedział nam, czym dokładnie jest sprężarka śrubowa. Opisał wszystko z takimi szczegółami, że wszyscy byli w szoku. Następnie wytłumaczył na jakiej zasadzie działają takie wydajne sprężarki śrubowe. Na końcu zaś zademonstrował nam takie dwie mini sprężarki airpol i na nich wytłumaczył, jak to wszystko działa w praktyce.

Te zajęcia były po prostu genialne, spodobały się nie tylko mnie, ale cała moja klasa była naprawdę pod ogromnym wrażeniem, co się raczej nigdy nie zdarza. Szkoda, że wszystkie zajęcia tak nie wyglądają.