Zakup traktorka ogrodowego

Osoby, które zawodowo zajmują się koszeniem trawników, najlepiej wiedzą w taki sposób powinno się je pielęgnować. Dlatego też ich opinie na temat konkretnego sprzętu będą najbardziej miarodajne i warto się nimi kierować.

Jak długo można pracować traktorkiem?

traktorki ogrodowe cenyPosiadacze niewielkich trawników raczej nie mają z nimi kłopotów, bo pielęgnacja ich zabiera maksymalni kilkadziesiąt minut tygodniowo. Do tego celu można wykorzystać niewielką kosiarkę elektryczną lub nawet sprawdzi się podkaszarka. W przypadku dużych powierzchni mierzących ponad dwadzieścia arów, konieczne będą traktorki ogrodowe, które mają znacznie większą moc i pozwalają na znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim kosimy trawę jadąc na nich, a nie pchając je przez cały ogród, tak jak to ma miejsce przy pozostałych sprzętach. Jeżeli interesują nas traktorki ogrodowe ceny ich zaczynają się się od niecałych pięciu tysięcy, a najdroższe mogą kosztować nawet dwadzieścia tysięcy złotych. Jednak dla większości klientów z powodzeniem wystarczają tańsze modele, które posiadają kompletne wyposażenie, a czasem nawet wymienny osprzęt umożliwiający jednoczesne koszenie trawnika, odśnieżanie czy nawet przewożenie ładunków o określonej masie. Dobrej klasy traktorek ogrodowy będzie posiadał nowej generacji silnik spalinowy, który zapewnia oszczędny pobór paliwa, hydrostatyczną skrzynię biegów, ergonomiczną kierownicę czy ostrza tnące z możliwością regulacji wysokości. Jest od dostosowany do pracy w każdych warunkach, ponieważ jego konstrukcję stanowią odporne na korozję materiały.

Tak naprawdę nie ma określonego czasu, przez jaki traktorek może pracować, gdyż silnik jest bardzo mocy, a akumulator wydajny. Zatem z powodzeniem można na nim pracować do momentu aż bak na paliwo zostanie opróżniony.