Zaoszczędź przy budowie dzięki baterii słonecznej

Budowa domu to nie lada wydatek. Jak możemy jednak na nim zaoszczędzić ? Co powinniśmy zrobić sami a co starać się załatwić za niewielkie pieniądze ? Oto krótki poradnik.

Tania bateria słoneczna to mądra inwestycja

bateria słonecznaPrzede wszystkim działka. Warto kupować działki zaniedbane lub zlicytowane. Wówczas będą dużo tańsze. Praca, którą włożymy w oczyszczeni posesji będzie darmowa, dodatkowe pieniądze mamy natomiast już w kieszeni. W budowie domu najważniejszy jest cement i cegła. W sklepach i hurtowniach powinniśmy kupować jak najmniej. Wiele osób rezygnuje z budowy i sprzedaje takie rzeczy w o wiele mniejszej cenie. Warto przyjrzeć się takim ofertom. Domu oczywiście sami nie zbudujemy. Tu trzeba pieniądze wydać ale można pomagać budowniczemu. Wówczas praca będzie szybsza i na pewno zaoszczędzimy. Gdy już mamy dom postawiony i pozostaje nam tylko wykończyć wnętrze, nie bierzmy malarza. Samodzielne pomalowanie pomieszczeń nie jest trudne. Warto kupować też meble do samodzielnego złożenia. Panele też możemy założyć samodzielnie. Nawet mi wątłej kobiecie się to udało. Możemy kupować stare meble i za pomocą farby zrobić z nich prywatne antyki. Stare nikomu nie potrzebne szafy cudownie ożywić. Warto też zainstalować panele słoneczne czy baterie słoneczne. Tania bateria słoneczna może dać nam w ciągu roku oszczędności, za które kupimy robota kuchennego czy nowy stolik. Internet obfituje w rady i pomysły na tanie wykańczanie mieszkań.

Wystarczy odrobina inwencji twórczej, zapału i mamy gotowy dom. Takie małe oszczędności mogą skutkować dodatkowymi pieniędzmi na AGD i RTV do domu.