Zdrowa dieta owocowo warzywna

Na rynku znajdziemy dziesiątki, a nawet setki różnych diet, które mają na celu nas odchudzić, oczyścić, wzmocnić odporność czy postawić na nogi po chorobie. Jednak zawsze warto kierować się rozsądkiem i wybierać przede wszystkim zdrowe dietę.

Owoce i warzywa w diecie

dieta owocowo warzywna warszawaPiramida żywienia powinna być podstawą w komponowaniu każdej diety, ponieważ znajdują się w niej wszystkie produkty, które są nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Ogólnie dostępne diety można podzielić na te, które można stosować przez cały czas oraz te, które mogą być wykorzystywana tylko przez określony czas. Do tej drugiej grupy zaliczana jest dieta owocowo warzywna Warszawa jest miastem, w których serwują ją niektóre firmy cateringowe. Celem takiej diety jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu lub odchudzenie. Ponadto cechą charakterystyczną takiej diety jest też niska kaloryczność z uwagi, że owoce i warzywa mają bardzo mało węglowodanów. Podstawową zasadą tej diety jest spożywanie produktów w wersji soków i surówek, a więc na surowo. Co najwyżej można je gotować na parze lub w bardzo niewielkiej ilości, aby maksymalnie ograniczyć utratę cennych witamin i minerałów. Najczęściej zalecane jest spożywanie takiej diety nie dłużej niż czternaście dnia, ponieważ na dłuższą metę, powstaną w naszym organizmie niebezpieczne braki poszczególnych składników, których nie zawierają owoce i warzywa. Taką dietę możemy przygotować samodzielnie w domu, albo skorzystać z gotowych rozwiązań, które oferują firmy cateringowe.

Owoce i warzywa są bardzo zdrowe i potrzebne w naszej diecie, ale poza nimi trzeba też spożywać inne produkty. Na krótki czas taka dieta może przynieść pożądane efekty, jednak nie wolno przekraczać zalecanego czasu, bo może to nam poważnie zaszkodzić.