Zmiana żaluzji w starym budynku

W naszych miastach jest bardzo wiele zabytkowych obiektów budowlanych. Coraz częściej dokonywane są wszelkie modyfikacje tych budynków. Są po prostu odnawiane. Ale aż szkoda, że w niektórych dodawane są zbyt nowoczesne elementy. A więc jak dobrać odpowiednie elementy tak by nie zmienić zbytnio wyglądu zabytkowego budynku, a zrobić tak by wyglądał na odświeżony z zewnątrz? Wystarczy dobrać nowe rzeczy, które wyglądem imitują starsze wersje tych rzeczy.

Nowe żaluzje w zabytkowym budynku

nowoczesne plisyObok mnie stoi bardzo wiele zabytkowych budynków. Często w nich są mieszkania. Wielu z nim potrzebna jest renowacja. Ale na szczęście ich renowacja nie jest aż tak drastyczna, by spowodować całkowicie wygląd obiektu. Dość niedawno w jednym z budynków zakładano żaluzje. Ale nie takie jakie znamy dotychczas, które często mamy w swoim domu. Te były drewniane i kolorowe. Ale ich kolor był stonowany i były brązowe. Kolorowe żaluzje nie są takie wcale złe, a one nawet do tego budynku pasowały. Budynek stoi w centrum Szczecina, niedaleko jest rynek miasta i siedząc na nim widać ten obiekt. Dlatego dobrze, że jest odnawiany. Ale na pewno wybór tych żaluzji nie był łatwy, zwłaszcza, że na rynku jest ich mnóstwo. Dobór odpowiednich żaluzji jest istotny, zwłaszcza w takich budynkach. Te żaluzje bardzo dobrze pasują zwłaszcza przy tych oknach z balkonem, są one bardzo proste, a balkony bardzo zdobne, więc dlatego tak to do siebie pasuje. Ale od ulicy widać, że w środku są już założone nowoczesne plisy, ale ich kolor też jest bardzo dobrze dobrany, w innych oknach można dostrzec rolety. Moim zdaniem plisy są znacznie lepsze w wyglądzie w takich obiektach w pomieszczeniach. sama u siebie mam niedrogie rolety, ale one są bardzo wzorzyste, bo takie lubię. Rolety ze Szczecina nie są aż takie drogie i można sobie dobrać odpowiedni i podobnie jest z plisami i żaluzjami.

Trzeba pamiętać, że dobór odpowiednich żaluzji jest ważny, a w starszych, a wręcz zabytkowych budynkach bardzo ważny. To co jest w środku budynku nie jest tak istotne, jak to co widać na zewnątrz, czyli te zewnętrzne żaluzje, które muszą współgrać z całością. W rezultacie budynek niedaleko mnie został bardzo dobrze odnowiony.